Момичетата на ДЮФК „Янтра 2013“ с първа турнирна победа за сезона

Воденият от младия специалист Радомир Николов тим на „Янтра 2013“ постигна първа турнирна победа за сезона в регионалното първенство при момичетата до 12 години. Малките габровски футболистки спечелиха втория есенен турнир на открито, който се проведе на терена в Царева ливада.

Шест отбора си оспорваха първото място и в първата фаза те бяха разделени в две предварителни групи. В група „А“ бяха съставите на ФК „Светкавица“ (Градежница), ФК „Боруна“ (Царева ливада) и ЖФК „Варна“, а ДЮФК „Янтра 2013“ беше в група „Б“, заедно с ФК „Севлиево лейдис“ и ФК„Дунав“ (Русе). С победа и равенство габровските момичета си осигуриха първото място в групата и участие във финала.

Възпитаничките на Радо Николов стартираха с реми срещу връстничките си от Севлиево – 1:1. Отборът от съседния град поведе в 9-а минута, но Александра Маринова донесе оказалата се в последствие доста ценна точка с попадение две минути преди края. Във втората среща от турнира „Янтра 2013“ отнесе състава на „Дунав“. Още до почивката резултатът вече беше 3:0. Маринова откри головата сметка, Габриела Генчева покачи на 2:0, а Катрин Колева от дузпа минута преди края на полувремето оформи класиката. През втората част Цветелина Станчева и Дара Димова направиха победата още по-изразителна, а в края тима от Русе успя да реализира почетно попадение за финалното 5:1. Двубоят между „Севлиево лейдис“ и „Дунав“ завърши при равенство 1:1 и с актив от 4 точки „Янтра 2013“ зае първото място. В другата група с две победи и пълен актив от 6 точки първенец стана тимът на „Светкавица“. Момичетата от село Градежница удариха с 6:0 домакините от „Боруна“ и с 1:0 състава на „Варна“.

В битката за първото място отборът на „Янтра 2013“ беше категоричен и надигра с 2:0 „Светкавица“, като си върна за поражението във финала на първия турнир за сезона, който се проведе в началото на Октомври в Дряново. Първото попадение в мача падна в 13-а минута, след удар с глава на Александра Маринова довел до автогол на съперника, а в 27-та Габриела Генчева узакони успеха на габровския тим.

“Каквото и да кажа, ще бъде малко. Децата изпълниха перфектно указанията, които им дадох, и резултатите не закъсняха. Играхме красив футбол с много подавания и създадохме много положения, което може само да ме радва. Искам да благодаря на всички деца от отбора – на малките, че се представиха отлично и на големите, че бяха до тях и ги подкрепяха през цялото време. Това само по себе си показва колко сплотен колектив имаме.“, коментира щастливият наставник на момичетата Радомир Николов.

В двубоя за третото място на турнира отборът на „Варна“ надигра с 1:0 „Севлиево лейдис“, а в мача за 5-6 място „Боруна“ надви с 1:0 „Дунав“.

Съставът на победителките: Камелия Таукова, Преслава Василева, Габриела Генчева, Александра Маринова, Цветелина Станчева, Катрин Колева, Дара Димова – капитан.