„Янтра 2013“ със силен мач срещу „Галатасарай“ в Банско

Отборът на ДЮФК „Янтра 2013“, родени 2006 година, беше на път да запише страхотно авторитетна победа. Воденият от треньора Георги Гатев можеше да поднесе изненадата още на старта на големия детски международен турнир по футбол „Евима къп Банско 2017“, като съвсем малко не му достигна да запише пълен успех срещу състава на турския гранд „Галатасарай“. Двата тима се срещнаха на старта на надпреварата в предварителна група „В“ при родените 2006-а, а двубоят им привлече сериозно внимание. Срещата беше изгледана и от един от благодетелите на ДЮФК „Янтра 2013“ Томас Лангер – технически управител на фирма „Габинвест“.

Габровският тим поведе през първата част с чудесен прехвърлящ удар на Виктор Спасов, а в началото на второто полувреме удвои аванса си с попадение на Борислав Ботев. Добре селектираният състав на „Галатасарай“ обаче показа характер и успя да възстанови равенството. Срещата завърши при резултат 2:2 и двата тима си поделиха по една точка. В последствие „Янтра 2013“ добави и още три към актива си надигравайки отбора на една от най-добрите детски футболни академии в България – „ДИТ“ (София), с 2:0. Попаденията в тази среща реализираха Мартин Петров и Борислав Абаджиев.