ДЮФК „Янтра 2013“ момичета приключиха полусезона при 15 годишните с второ и трето място

Футболистките на Детско-юношески футболен клуб „Янтра 2013“ записаха трето и второ място в последните два официални турнира на открито за 2017-а от календара на Аматьорската футболна лига и програмата за развитие на женския футбол. Регионалните надпревари бяха за девойки до 15 години и се проведоха в Дряново и Севлиево.

В първия турнир възпитаничките на треньора Радомир Николов заеха трето място. „Янтра 2013“ стартира с убедителен успех срещу „Боруна“ (Царева ливада) – 7:0. След първото полувреме резултатът беше само 1:0 с попадение на Ивелина Рангелова в 8-а минута. През втората част обаче се изсипа дъжд от голове във вратата на „Боруна“. Капитанката Преслава Иванова наниза четири, а по един добавиха Цветелина Станчева и Александра Маринова, която се разписа директно от ъглов удар. В следващите два мача обаче габровските момичета допуснаха поражения.

Двубоят срещу „Светкавица“ (с. Градежница) завърши при резултат 1:2. Съставът на Радо Николов стоеше добре на терена, но пропусна добри положения и това се оказа фатално. Попадението за „Янтра 2013“ реализира отново капитанката Преслава Иванова за 1:1, като и трите гола в срещата паднаха през първата част. Все пак габровският отбор демонстрира очевиден напредък, след като в предходния турнир допусна загуба с 0:4 от същия съперник. В последния двубой от турнира „Янтра 2013“ отстъпи и на очевидно по-добре подготвения за момента отбор на „Етър“ (Велико Търново) с 0:3.

Във втория турнир девойките на „Янтра 2013“ изпуснаха с малко първото място. И тук отборът стартира с убедителен успех срещу домакина – „Севлиево лейдис“. Срещата завърши при резултат 3:0, с два гола на Преслава Иванова, по един в двете полувремена, и попадение на Благовеста Ненова. Габровските момичета имаха пълно превъзходство и дори пропуснаха да реализират дузпа в края на мача. След това избраничките на Радо Николов надиграха със 7:3 състава на „Чавдар“ (Троян). Преслава Иванова заби хеттрик още до почивката. Един гол добави и Ивелина Рангелова за 4:2 на полувремето. През втората част капитанката на „Янтра 2013“ продължи наказателната си акция с нови две попадения, веднъж се разписа и Александра Маринова за крайното 7:3. Последният мач за полусезона беше срещу тима на „Дунав“. Момичетата от Русе бяха с победа срещу „Чавдар“ (3:0) и равенство със „Севлиево лейдис“ (2:2), и на „Янтра 2013“ беше необходимо дори равенство за първото място в турнира. Тук обаче умората от изиграните шест мача в рамките на два дни си каза думата. Първото полувреме премина изцяло под диктовката на габровския тим, но гол не падна. През втората част ролите се размениха и в 35-а минута „Дунав“ успя да поведе. Малко по-късно Преслава Иванова пропусна да реализира, останала сама срещу вратарката на съперника, и двубоят приключи при резултат 1:0 в полза на „Дунав“. Съставът от Русе грабна трофея за първото място със 7 точки, а „Янтра 2013“ завърши на втората позиция с 6.

„Щастлив съм. Завършихме полусезона по блестящ начин, с 3 втори и едно 3-то място. Записахме 6 победи и 5 загуби от 11 мача, а миналата година по това време нямахме не победа, а спечелена точка. На фона на възрастовата граница до 15 години и това, че е играем с момичета, които са с 2-3 години по-малки от съперничките си, няма какво повече да искам. Те се представиха великолепно. Благодаря им за себераздаването и труда, който полагат. Както се вижда – резултатите не закъсняват“ – коментира треньорът на момичетата Радомир Николов – „Благодаря и на родителите на децата, които са с нас на всякъде и ни подкрепят, каквото и да се случва, и не на последно място на председателя на УС на клуба Георги Гатев, както и на всички колеги и цялото спортно-техническо ръководство за подкрепата“, допълни младият специалист.

Съставът на ДЮФК “Янтра 2013“: Ивелина Рангелова, Надежда Иванова, Анна Йонкова, Благовеста Ненова, Екатерина Карловска, Габриела Генчева, Преслава Василева, Александра Маринова, Дара Димова, Цветелина Станчева, Камелия Таукова, Катрин Колева, Преслава Иванова-капитан.